DLA STUDENTA

Poznaj nowego rektora PP

Tomasz Łodygowski  Foto: Politechnika Poznańska

Tomasz Łodygowski Foto: Politechnika PoznańskaNowym Rektorem Politechniki Poznańskiej został prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Będzie stał na czele tej uczelni do roku 2016.

Podjęcie decyzji o kandydowaniu na funkcję rektora naszej Alma Mater nie było dla mnie sprawą oczywistą, choćby z tego powodu, że znam ograniczenia, w których przychodzi działać uczelni a z niektórymi z nich trudno jest mi się godzić – przyznał profesor – w końcu doszedłem jednak do konkluzji, że moje doświadczenie zdobyte w naszej Uczelni i w wielu gremiach krajowych i międzynarodowych może być dla społeczności akademickiej gwarancją, że nie zabraknie mi niezbędnej na tym stanowisku wyobraźni i determinacji w działaniach na rzecz stabilnego rozwoju naszego wspólnego miejsca pracy.

Zdaniem nowego Rektora Politechnika musi cały czas poszerzać i doskonalić ofertę edukacyjną. Ważne jest także kreowanie i popieranie postaw utożsamiania się z uczelnią. Konieczna jest sprawna kontynuacja wcześniej osiągniętych sukcesów w dziedzinie działań inwestycyjnych zgodnych z nakreślonymi kierunkami rozwoju uczelni – dodał Tomasz Łodygowski.

JMR o sobie.

Skończyłem 60 lat. Jestem żonaty i mam troje dorosłych dzieci. Od trzydziestu siedmiu lat nieprzerwanie i wyłącznie pracuję w naszej Politechnice. Jedyne przerwy w mojej obecności w uczelni spowodowane były licznymi wyjazdami zagranicznymi, w tym udziałem w dwóch stypendiach półtorarocznych Fulbrighta w USA i Humboldta w Niemczech.

Doświadczenie w zarządzaniu zdobywałem metodycznie zarówno ze strony teoretycznej na kursie w UE w Poznaniu jak i w praktyce m.in. na stanowiskach zastępcy dyrektora macierzystego instytutu oraz przez dwie kadencje na stanowisku prorektora ds. kształcenia.
Spośród wielu funkcji, które pełniłem w przeszłości czy pełnię obecnie wymienię kilka: Jestem członkiem z wyboru dwóch Komitetów PAN (Mechaniki oraz Inżynierii Lądowej i Wodnej). Pełnię obowiązki Przewodniczącego Rady Użytkowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Jestem członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, współpracowałem przy opracowywaniu KRK dla nauk technicznych i w komisji ministerialnej ds. kosztochłonności studiów.
Mogę powiedzieć, że znam ograniczenia, w których przychodzi działać naszej instytucji i sądzę, że potrafię znajdować najlepsze rozwiązania zapewniające stabilność uczelni.

Jestem życiowym optymistą. Mam wrażenie, że umiem słuchać argumentów i modyfikować swoje zdanie o rozwiązywanych problemach. Umiem i lubię cierpliwie pracować i współpracować, także w warunkach konfliktowych i stresu. Nie mam zbyt wiele wolnego czasu na oddawanie się swojemu hobby czyli wycieczkom rowerowym, ale lubię fotografować.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz