Sport

Powspinajmy się nad Wartą

Poznański Rejon Wspinaczkowy nad Wartą  Foto: materiały prasowe

Zawody wspinaczkowe, warsztaty dla początkujących, zajęcia z yogi, slackline, nagrody i wspólne ognisko na koniec – to atrakcje, które czekają na poznanianki i poznaniaków już w najbliższą środę 29 czerwca od godziny 17:00 na pierwszym Meetingu Wspinaczkowym organizowanym przez Klub Sportowy Sloper Poznań. To wszystko za darmo na  Poznańskim Rejonie Wspinaczkowym nad Wartą. 

Poznański Rejon Wspinaczkowy jest obywatelską inicjatywą powstania sztucznej ścianki wspinaczkowej na terenach nadwarciańskich. Powstał dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Znajduje się przy wartostradzie w rejonie ulic Hlonda i Bałtyckiej. 

Przed zawodami przejdzie metamorfozę.

Teren jest aktualnie porządkowany. Myjemy ścianę, chwyty i stopnie. Następnie ułożymy nowe drogi o różnych  stopniach trudności. Dlatego osoba początkująca, jak i starzy wyjadacze znajdą coś dla siebie. – mówi Tomasz Buczyński – wspinacz, społecznik reprezentujący Klub Sportowy Sloper.

Zawody jak i cała zabawa im towarzysząca jest bezpłatna. Celem imprezy jest integracja środowiska wspinaczkowego w Poznaniu oraz zachęcenie do zapoznania się z tym sportem osób, które tego jeszcze nie robiły. 

Drogi będą układane przez najlepszych lokalnych routsetterów (osoba tworząca drogę wspinaczkową na sztucznej ścianie) przy użyciu dobrej jakości chwytów. Gwarantuje to wysoki poziom rozrywki.

Zapraszamy też osoby zupełnie “zielone” we wspinaniu. Na miejscu nasi instruktorzy Tomasz Stefanowicz i  Grzegorz Twardecki przeprowadzą warsztaty i wytłumaczą o co chodzi w tym sporcie i jak zacząć trenować, żeby za rok wygrać drugą edycję meetingu – mówi Tomasz Buczyński. 

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Sloper Poznań. 

Imprezę sponsorują Centrum Wspinaczkowe Karma, Ściana wspinaczkowa Blok Line, Sklep Górski Taternik, Camp. 

Zawody objął patronatem Prezydent Miasta Poznania. 

Meeting Wspinaczkowy

Poznański Rejon Wspinaczkowy nad Wartą
środa, 29 czerwca od godziny 17:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz