Aglomeracja Sport

Pełnowymiarowe pole golfowe powstało pod Poznaniem

Pole Golfowe Tranowo Podgórne  Foto: materiały prasowe

72-hektarowe, 18 – dołkowe pole golfowe powstało w podpoznańskiej gminie Tarnowo Podgórne. Stowarzyszenie miłośników tego sportu liczy już niemal 500 członków, czyniąc je największym klubem w Polsce. Do dyspozycji graczy są trenerzy oraz sprzęt do nauki i śledzenia postępów gry w golfa – dyscypliny, która z roku na roku przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

Prace nad stworzeniem pola trwały cztery lata. Jeszcze przed oddaniem 18-dołkowego pola, miejsce zaczęło tętnić życiem. „Umożliwiliśmy grę na 6-dołkowej Akademii, największej strefie do trenowania krótkiej gry w Polsce i Driving Range oferującym sportowcom aż 40 stanowisk. Zdecydowanie wzbudziliśmy apetyt na więcej, dlatego oficjalny weekend otwarcia (1-3 lipca 2022) jest dla nas – pasjonatów golfa – szczególnym wydarzeniem” – mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water Links.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że w Rumianku golfiści będą mogli rozgrywać aż 18 dołków dużego pola typu links. To pierwsza taka inwestycja w Wielkopolsce, dzięki której miłośnicy golfa będą mogli uczestniczyć w turniejach oraz trenować na pełnowymiarowym polu.

To także jeden z najbardziej ekologicznych projektów. Do podlewania terenów zielonych używa się tak zwanej „szarej wody”, która nie jest zdatna do picia, ale sprawia, że pod względem nawadniania pole jest samowystarczalne.
Użyte w artykule zdjęcia: macieknowaczyk@gmail.com mobile +48502953352, macieknowaczyk / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz