Aglomeracja POZnań

Powiat Dzieciom 2011

4-mini  Foto: Starostwo Powiatowe w Poznaniu

4-mini Foto: Starostwo Powiatowe w PoznaniuWraz ze zdobywaniem kolejnych chwytów, podczas pokonywania wysokiej na 10 metrów ścianie, poziom adrenaliny wzrastał. Każdy z uczestniczących we wspinaczce czuł napięcie oraz zadowolenie mieszające się z obawą. Takie i inne atrakcje zostały zapewnione dzieciom i młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych, z powiatu poznańskiego, w ramach cyklicznej imprezy „Powiat Dzieciom”.

10 lutego, w czwartek, do „Świata wspinaczki i rekreacji Avana” przybyło około 40 wychowanków z Kórnika-Bnina, Swarzędza i Kobylnicy. Większość z nich nigdy nie próbowała sił w tego typu sporcie. Wśród uczestników prym wiodło kilku, którzy od razu „złapali bakcyla”. We wspinaczce asystowali dzieciom i młodzieży profesjonalni instruktorzy. Dla urozmaicenia tego dnia zorganizowano konkurs, w którym zwycięska ósemka zdobyła torby z logo powiatu poznańskiego. Po prawie dwugodzinnym wysiłku wszyscy udali się na posiłek.

Humory dopisywały, chęć pokonywania kolejnych etapów na ścianie wspinaczkowej również. Już za rok, w okresie ferii zimowych odbędzie się kolejna impreza  z cyklu „Powiat Dzieciom” organizowana przez powiat poznański.

/

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz