POTOP SZWEDZKI KTÓRY CIESZY

solaris urbino 15  Foto:

solaris urbino 15Potop Szwedzki jakoś przetrwaliśmy. Teraz czas na kolejny. To my wyruszamy na podbój szwedzkiego rynku. Wyruszają autobusy Solaris. Tylko w tym roku producent z Bolechowa podpisał kontrakty na dostawę aż 223 pojazdów do Szwecji. W większości będą to autobusy napędzane biogazem. Największe zamówienie realizowane jest dla firmy z regionu Skåne. Trafi tam aż 115 Solarisów Urbino 15 w wersji niskowejściowej oraz 5 autobusów Urbino 12 w wersji niskopodłogowej. Wszystkie one będą mogły być zasilane biogazem.

58 autobusów z pod Poznania trafi też do Goeteborga. Większość z nich to autobusy piętnastometrowe. Tylko 9 to krótsze, dwunastometrowe. Wszystkie oczywiście w wersji niskowejściowej, wszystkie napędzane gazem ziemnym. Jest to szczególnie prestiżowe zamówienie bowiem zdobyte w mieście, które jest siedzibą jednej z najbardziej znanych na świecie szwedzkich marek motoryzacyjnych – powiedział Krzysztof Olszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Solaris.

Wśród zamówionych pojazdów jest także jeden trolejbus Trollino 12 dla miejscowości Landskrona. To już kolejne Solarisy z pantografem dla tego miasta. Pierwsze trolejbusy z Bolechowa zaczęły jeździć w Landskornie już w 2003 roku. Wielość tegorocznych zamówień ze strony szwedzkich klientów najlepiej świadczy o renomie jaką cieszą się pojazdy marki Solaris na tamtejszym rynku. Solarisy debiutowały w Szwecji w roku 2003. Teraz pierwsi klienci wystawiają nam bardzo dobre referencje, dzięki czemu zdobywamy kolejne zamówienia – powiedział Krzysztof Olszewski.

Takie informacje są bardzo dobre dla całej Aglomeracji Poznańskiej. Rośnie jej prestiż, rozwija się rynek pracy. Aglomeracja staje się coraz bardziej atrakcyjna.

solaris urbino 15 wnetrze

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz