K U L T U R A

Ponad 70.000 złotych dla animatorów kultury na Starym Mieście

Lokalne Inicjatywy Osiedlowe na Starym Mieście  Foto: ROSM

Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza stowarzyszenia i organizacje społeczne do składania propozycji działań kulturalnych adresowanych do mieszkańców centrum Poznania. Na ten cel radni zaplanowali 74.000 złotych.

Ze względów organizacyjnych do udziału w tegorocznych grantach zaproszone są tyko organizacje i stowarzyszenia i fundacje mające w swoim statucie działania kulturalne, a nie jak do tej pory także grupy mieszkańców.

Zostaliśmy zaskoczeni zmianami przedstawionymi przez Urząd Miasta. Bardzo zależy nam na aktywizacji sąsiadów i realizacji jak największej liczby projektów. Postaramy się w kolejnej edycji powrócić do starych zasad, o jak najmniej skomplikowanych procedurach – mówi radna Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury

W poprzednich edycjach sporą popularnością cieszyły się m.in. takie wydarzenia jak Tata ze Starego, pokazy kina plenerowego, warsztaty recyclingowe dla dzieci, szkoła tanga dla dorosłych, rodzinne przechadzki z przewodnikiem czy cykl imprez organizowanych na ulicy Gołębiej.

Zgłoszenie – oferta powinna zawierać opis wydarzenia wraz z kosztorysem działań kulturalnych wspierających integrację mieszkańców i budowę więzi społecznych. Rekomendowane przez Zarząd Osiedla oferty zostaną przekazane do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania celem końcowej akceptacji i przygotowania umów.

Do rozdysponowania zaplanowano 74.000 zł, a na pojedyncze wydarzenie można uzyskać grant w wysokości 10.000 zł Wnioski można składać do 6 maja 2018. Formularz i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.staremiasto.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek , ROSM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz