K U L T U R A

Ponad 100 tys. na charytatywnej aukcji!

Aukcja dla Domu  Foto: Maciej Kaczynski

106 tys. 100 zł udało się zebrać podczas charytatywnej Aukcji dla Domu. W sobotni wieczór podczas aukcji w Centrum Kultury Zamek najwyższą cenę osiągnęła grafika Wilhelma Sasnala „Tick-Tock” – została sprzedana za 14 tys. złotych.

Wysokie ceny osiągnęły też prace Ewy Kuryluk (4800 zł za akwarelę z lat 60.), Honzy Zamojskiego (4000 zł za rysunek „Hell landscape”). Również za 4000 zł został sprzedany obraz Diuny Ostrowski, studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Aukcja dla Domu to doroczna wielka charytatywna aukcja sztuki współczesnej organizowana przez Fundację Dom Autysty. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie budowy Domu Autysty – pierwszej w Poznaniu placówki dla niesamodzielnych osób z autyzmem, a także na wsparcie zajęć terapeutycznych dla osób z autyzmem. Budowa Domu Autysty na poznańskich Ogrodach już się rozpoczęła.

Fundacja założona przez rodziny osób z autyzmem, zdobyła na nią dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt nie obejmuje jednak całości wyposażenia i zagospodarowania terenu – i na ten cel, a także na zajęcia terapeutyczne dla młodzieży z autyzmem, zostanie przeznaczony dochód z tegorocznej aukcji.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Kaczynski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz