Aglomeracja

Ponad 100 kierowców jechało zbyt szybko!

Kontrola prędkości  Foto: KWP w Poznaniu

Podczas przeprowadzonych ponad 350 kontroli przez policjantów z drogówki złapali ponad 100 kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. To efekt trwającej jeden dzień akcji Prędkość, która prowadzona była na terenie naszej metropolii.

Głównym celem prowadzonej przez policjantów akcji było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia sierż. Aleksandra Tomczyk z poznańskiej Policji.

Tego jednego dnia policjanci zwracali uwagę szczególnie na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków, a więc nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry.

Podczas akcji Prędkość wykorzystywano zamontowane w radiowozach videorejestratory, a także radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Tylko podczas jednego dnia policjanci przeprowadzili ponad 350 kontroli pojazdów, gdzie ujawniono ponad 100 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

W związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości prawo jazdy zostało zatrzymane 2 kierowcom, 1 stracił prawo jazdy za kierowanie po użyciu alkoholu – dodaje sierż. Aleksandra Tomczyk.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz