Aglomeracja

Ponad 1.000 mandatów w 24 godziny!

policjantka  Foto: lepszyPOZNAN.pl.pl / ag

Ponad 1.000 kierowców dostało mandat za zbyt szybką jazdę. Kilku z nich straciło prawo jazdy. To efekt pierwszych 24 godzin rozpoczętej własnie policyjnej akcji Prędkość – zero tolerancji. Częstsze niż zwykle kontrole trwać będą do piątku.

Policyjna akcja Prędkość – zero tolerancji rozpoczęła się w niedzielę (19.03). Na drogach całej Wielkopolski brało w niej udział ponad 300 szkiełów*, którzy zwracali szczególną uwagę na zbyt szybką jazdę samochodów.

Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 1.899 pojazdów różnego typu, a za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 1.129 kierowców – informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – mimo zmiany przepisów, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, w wyniku czego stracili prawo jazdy.

Wzmożone kontrole policjantów, które już zapowiadaliśmy, potrwają do piątku 24 marca. Można ich się spodziewać w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Jak podkreślają policjanci głównym celem akacji jest zmiana nawyków i świadomości kierowców, a także egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów.

Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej – dodaje Maciej Święcichowski.

*szkieły – to, jak się zapewne domyślacie, policjanci w gwarze poznańskiej

policjant

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl.pl / ag, lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz