Pomarańczarnia MUKS Poznań – krok do zwycięstwa

MUKS Poznań - Lider Pruszków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W rundzie drugiej fazy Play Off I ligi kobiet Pomarańczarnia MUKS Poznań pewnie pokonała Panattoni Europe Lider Pruszków 77:58 (24:12, 22:19, 12:21, 19:6)

Pruszkowianki cieszyły się prowadzeniem tylko przez krótką chwilę na początku pierwszej kwarty. Poznanianki nie pozwoliły sobie na zbyt wiele błedów i pewnie trzymały gości na dystans. Wyjątkiem była 3 kwarta, kiedy zawodniczki pod wodzą trenera Jacka Rybczyńskiego nabrały wiatru w żagle i starały się obrócić bieg wydarzeń. Przez prawie pół kwarty poznanianki straciły 17 punktów, zyskując tylko 4 punkty. Na szczęście pod koniec 3 kwarty celne rzuty Anity Szemraj i Katarzyny Bednarczyk pozwoliły utrzymać minimalne prowadzenie. Czwarta kwarta nie pozostawiła już żadnych złudzeń, kto wygra mecz.

A za trzy dni w Pruszkowie MUKS Poznań rozegra spotkanie rewanżowe. Trzymamy kciuki!

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak