Sport

Pomagamy z każdym krokiem

Koszulka 2. PKO Bieg Charytatywny  Foto: materiały prasowe

Można już rejestrować drużyny na 2. PKO Bieg Charytatywny. Sztafeta rozegra się 17 września 2016 r. równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym w Poznaniu. Tego samego dnia pobiegną również uczniowie szkół podstawowych. Za wybiegane okrążenia Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy.

PKO Bieg Charytatywny pod hasłem “Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje w sobotę, 17 września o godzinie 11:30 – jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu. W Poznaniu bieg odbędzie się na Stadionie POSiR Golęcin przy ul. Warmińskiej 1. Po raz drugi patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak.

Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn. Opłata startowa wynosi min. 25 zł od drużyny, czyli 5 zł od uczestnika. Wszystkie wpłaty również zostaną przekazane na cel charytatywny. Zapisów można dokonywać na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

Również 17 września, na tych samych stadionach, o godz. 9:00, odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji “SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych. W każdym mieście wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy je na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Ambasadorem biegu w Poznaniu został Tomasz Czubak, lekkoatleta, 4-krotny mistrz Polski i rekordzista kraju w biegu na 400 m. Bieg promują także niezmiennie od pierwszej edycji Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport oraz byli lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. W tym roku dołączyła do nich aktorka Karolina Gorczyca.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz