Aglomeracja

Policyjny program przeciw dopalaczom oraz konkurs “Dopalacze niszczą życie”

O groźnych w skutkach zażywaniu dopalaczy usłyszeliśmy w poprzednie wakacje, kiedy to mnóstwo młodych ludzi potruło się tymi niebezpiecznymi narkotykami. O zagrożeniach informowały media podając wiele przykładów niebezpiecznego wpływu tych substancji na życie oraz braku możliwości przewidzenia konsekwencji ich zastosowania.

W związku z tym niebezpiecznym zjawiskiem, w Wielkopolsce ruszył program “Dopalacze niszą życie” skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz rodziców i nauczycieli. Na lekcjach wychowawczych zajęcia prowadzą policjanci oraz pracownicy sanepidu. Od września do grudnia 2015 roku – w całym województwie przeprowadzono 470 spotkań dla młodzieży oraz 148 dla rodziców i nauczycieli.

Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zażywania środków odurzających, jakimi są m.in. dopalacze. Przedstawiane są skutki psychologiczne, neurologiczne oraz prawne. Policjanci wskazują również sposoby zapobiegania istniejącym zagrożeniom. W ramach projektu został dodatkowo zrealizowany spot z udziałem znanych osób, który emitowany jest w lokalnych mediach a także w Internecie i na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod nazwą “A Ty kim nie zostaniesz?”.

Wielkopolska policja dodatkowo ogłasza konkurs dla młodzieży na stworzenie pracy w formie plakatu lub spotu antydopalaczowego. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają również policyjni profilaktycy z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa wielkopolskiego.

Prace należy nadsyłać w terminach do 8 i 15 marca do KPP lub KMP. Po eliminacjach powiatowych, finałowe rozstrzygnięcie na szczeblu wojewódzkim przewidywane jest na czerwiec br.

Regulaminy dotyczące konkursu na plakat oraz spot pod hasłem “Dopalacze niszczą życie” dostępne są na stronie wielkopolskiej policji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz