POZnań

Policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził samochód na ulicy Ułańskiej

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kilka dni temu na ulicy Ułańskiej nieznany sprawca uszkodził samochód należący do kobiety prowadzącej placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego. Sprawą zajęli się policjanci z Grunwaldu. 30 sierpnia mundurowi zatrzymali wandala. Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

23 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu zaparkowanego na ulicy Ułańskiej w Poznaniu. Jak się okazało auto zostało całkowicie zniszczone – miało powybijane szyby, wgniecioną karoserię i powyginane tablice rejestracyjne. Pokrzywdzoną jest kobieta na co dzień prowadząca placówkę  opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego. Brak możliwości korzystania z samochodu bardzo utrudniał jej opiekę nad kilkorgiem dzieci.

Poszukiwaniem wandala zajęli się mundurowi z komisariatu na Grunwaldzie. W poniedziałek 30 sierpnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 26-latek mieszkający w pobliżu zgłaszającej. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia z zaznaczeniem, że jego czyn miał charakter chuligański. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP.

W przeszłości 26-latek nie był notowany przez policję.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz