Stare Miasto

Więcej policji na Starym Rynku

Poznań z lotu ptaka - Stary Rynek  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Poznań z lotu ptaka - Stary Rynek Foto: lepszyPOZNAN.pl / agW każdy wakacyjny weekend nad bezpieczeństwem osób przebywających w centrum Poznania czuwają specjalne policyjne zespoły. W ostatni weekend w godzinach nocnych służbę pełniło 90 funkcjonariuszy. Wystawili łącznie 146 mandatów.

W ostatni weekend policjanci prowadzili działania prewencyjne w obrębie Starego Rynku – mówi Maciej Święcichowski z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji. Praca funkcjonariuszy ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa na poznańskiej Starówce. Zwiększona liczba policyjnych patroli sprawia, że każda osoba, która czuje się zagrożona lub padła ofiarą przestępstwa może od razu zgłosić ten fakt policjantom. Ich obecność przypomina również tym, którzy próbują łamać prawo, o czekających ich konsekwencjach.

W miniony piątek i sobotę w godzinach nocnych służbę pełniło 90 funkcjonariuszy. Podczas wszystkich służb zostało wylegitymowanych 390 osób i skontrolowano 42 pojazdy. Policjanci nałożyli 146 mandatów, związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Policjanci sporządzili 3 wnioski o ukaranie do Sądu. Mundurowi zatrzymali też 5 sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

Policja przypomina, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi, to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o własne bezpieczeństwo należy unikać sytuacji, w których mimowolnie możemy zostać poszkodowani. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze jest obecny radiowóz, do którego możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że Starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach. Samo nagranie z monitoringu stanowi również dowód w Sądzie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz