POZnań

Policja rozbiła gang handlarzy narkotyków

CBŚ rozbiło gang handlarzy narkotyków  Foto: KWP

CBŚ rozbiło gang handlarzy narkotyków Foto: KWPPolicjanci z Poznania zatrzymali 15 osób handlujących narkotykami w jednej z dzielnic naszego miasta. Do aresztu trafiło 11 podejrzanych. Przez ostatnie pół roku sprzedali swoim odbiorcom co najmniej 50 kg narkotyków. Handlowali kokainą, amfetaminą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą.

W grupie był określony podział ról począwszy od szefa, przez jego najbliższych zaufanych, po kilku dilerów sprzedających narkotyki bezpośrednio odbiorcom – informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji – grupa działała niezwykle ostrożnie sprzedając narkotyki tylko znanym sobie narkomanom – dodaje. Jak ustalili policjanci jeden z zatrzymanych “opiekował się” na przykład na osiedlu tylko dwoma blokami i tylko tam mógł mieć swoich odbiorców. Zdaniem policjantów z CBŚ zatrzymani całkowicie zdominowali handel narkotykami na jednej, dużej dzielnicy Poznania.

Jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostali udział w tej grupie i handel narkotykami na dużą skalę. Zatrzymanym grozi 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz