POZnań

Polecimy z Poznania do Dubaju

flydubai  Foto: materiały prasowe

Od 29 października na lotnisku Poznań-Ławica zagości nowa linia lotnicza – flydubai. Zainauguruje ona regularne połączenia do Dubaju. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu w środy, piątki oraz niedziele. 

Flydubai rozszerza swoją siatkę w Polsce. Poznań stanie się trzecim, po Krakowie i Warszawie, kierunkiem narodowego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań Poznań jako trzecie miasto w Polsce zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej – mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. – Bezpośrednie loty do Dubaju to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń Flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania.  

Loty między Dubajem a Poznaniem będą realizowane trzy razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele. Bilety mają kosztować z Dubaju do Poznania w klasie business od 12700 PLN (11300 AED), w klasie ekonomicznej od 3330 PLN (2950 AED), w drugą stronę w klasie business 12430 PLN (2670 EUR), w klasie ekonomicznej 2330 PLN (500 EUR).

Numer LotuLotnisko wylotuLotnisko doceloweGodzina odlotuGodizna przylotu
FZ 705DXBPOZ07:3511:25
FZ 706POZDXB12:2521:35

Obserwujemy wzrosty w podróżach między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a Polską odkąd zaczęliśmy regularne loty do Krakowa w 2018 roku.

Cieszymy się, że nasza siatka powiększyła się do trzech punktów wraz z uruchomieniem połączeń do Poznania, co zaoferuje naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla handlu i turystyki. Flydubai angażuje się w zwiększanie łączności między różnymi kulturami i nie możemy się doczekać wzmocnienia więzi między naszymi krajami – dodaje Ghaith Al Ghaith, Chief Executive Officer flydubai.

Linie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą siódmą regularną linią latającą na poznańskie lotnisko, które, podobnie jak i cały rynek lotniczy, odbudowuje się po fatalnym, pandemicznym roku 2020. Ławica obsłużyła wówczas niewiele ponad 650 tysięcy pasażerów. W porównaniu z latami 2018 i 2019, kiedy każdego roku przez poznańskie lotnisko przewinęło się blisko 2,5 mln osób, to była zapaść. W 2022 roku Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego obsłużył 2,25 miliona pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku. Zeszłoroczny wynik jest trzecim w historii poznańskiego lotniska.

Wszystko wskazuje, że rok 2023 może być rekordowy. Wyniki ze stycznia i marca tego roku były najlepszymi w całej historii poznańskiego lotniska. W pierwszych dwóch miesiącach dynamika wzrostu w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniosła ponad 80 procent. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz