POZnań

Pogrzeb Jana Kulczyka. Będą utrudnienia na drogach

cmentarz na Nowinie  Foto: FotoPortal / Radosław Maciejewski

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się na cmentarzu przy ulicy Nowina. Wcześniej zostanie odprawiona msza święta w kościele na Wzgórzu Św. Wojciecha. Uroczystości pogrzebowe spowodują zmiany w organizacji ruchu.

Msza pogrzebowa w kościele oo. Karmelitów bosych na wzgórzu Św. Wojciecha przy ul. Działowej rozpocznie się o godzinie 11:30. Do środka zostaną wpuszczeni tylko najbliżsi i osoby przez nich zaproszone. Pogrzeb natomiast odbędzie się na cmentarzu przy ul. Nowina. Spodziewane są tutaj tłumy poznaniaków i wielu oficjalnych gości.

Z tego właśnie powodu Policja postanowiła wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.

Na Wzgórzu św. Wojciecha już o godzinie 6:00 zostaną zamknięte wloty ul. św. Wojciech od ul. Wolnica. Wjechać będą mogły tylko samochody upoważnione oraz mieszkańcy.  Podobnie będzie na ul. księcia Józefa od al. Niepodległości oraz ul. Kutrzeby. Całkowicie zamknięty zostanie, również dla pieszych, plac przed Wzgórzem św. Wojciecha. By ułatwić parkowanie zamknięty dla ruchu zostanie lewy pas jezdni na ulicach Kutrzeby i Północnej.

Na ulicy Nowina już od wtorku (4.08) od godziny 22:00, zostaną wyłączone miejsca postojowe po obu stronach ulicy Szpitalnej, na odcinku od ul. Miodowej do ul. Nowina oraz na ul. Nowina na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szpitalnej. Sama ul. Nowina w dniu pogrzebu zostanie zamknięta dla samochodów o godzinie 6:00.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów upoważnionych, w tym również mieszkańców oraz transportu publicznego – informuje Zarząd Dróg Miejskich – o godzinie 10:00 ul. Nowina zostanie zamknięta dla transportu publicznego, natomiast dla pojazdów upoważnionych obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Polskiej do ulicy Szpitalnej.

Jadąc w ten rejon warto zwracać uwagę na zmianę oznakowania na uliczkach dochodzących do ul. Nowina. Oznakowanie czasowe zostanie usunięte zaraz po rozjechaniu się uczestników pogrzebu.

Na wniosek policji dokonywane będą czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na trasie, którą będzie poruszał się kondukt żałobny – dodaje ZDM.

W rejonie Wzgórza św. Wojciecha oraz cmentarza przy ul. Nowina mogą mieć miejsce dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Będzie o nich decydować Policja.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz