Aglomeracja

Podwójny zabójca z Rogoźna już polskim więzieniu

zatrzymany zabojca z Rogozna  Foto:

Zatrzymany w Berlinie Norbert J. podejrzany o podwójne zabójstwo w Rogoźnie przekroczył mury poznańskiego aresztu. Przekazanie mężczyzny przez niemiecką policję stronie polskiej nastąpiło na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Poznaniu.

zatrzymany zabojca z Rogozna5 listopada Policja została poinformowana, że w Rogoźnie w jednym z domów jednorodzinnych doszło do zabójstwa. W budynku znaleziono zwłoki 23-letniej kobiety i jej 53-letniej matki. Poszukując męża jednej z ofiar Policja ustaliła, że przekraczał on granicę polsko – niemiecką godzinę przed odnalezieniem zwłok w Rogoźnie.

Kolejna wiadomość została przekazana przez niemiecką policję. Policjanci z Cotbus poinformowali że Norbert J. swoim samochodem uczestniczył w kolizji drogowej. Auto zostało poważnie uszkodzone i w związku z tym zabezpieczone na specjalnym parkingu. Kilka godzin później, berlińscy policjanci informowali, że mężczyzna zjawił się w Szpitalu św. Jadwigi. W izbie przyjęć powiedział, że w Polsce dokonał zabójstwa i poprosił o pomoc. Personel szpitala zawiadomił miejscową Policję.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Obornikach wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego a Sąd Okręgowy w Poznaniu o Europejskim Nakazie Aresztowania. Na podstawie tego dokumentu wczoraj, niemiecka policja przekazała podejrzanego, który osadzony został w poznańskim areszcie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz