Aglomeracja Śrem

Podejrzany o zabójstwo żony w areszcie

Policja zatrzymanie podejrzanego  Foto: Wielkopolska Policja / Biuro Prasowe

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 37-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna oblał odzież kobiety substancją łatwopalną, a następnie ją podpalił.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w miniony piątek około godz. 5:00 rano, kiedy kobieta szła na przystanek zaczepiona została przez swojego męża, z którym nie mieszka i jest w trakcie sprawy rozwodowej. Mężczyzna biegł za kobietą i oblał jej odzież łatwopalną substancją, a następnie podpalił. Pomocy udzieliła jej nieznana kobieta, próbując ugasić ogień śniegiem. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy i zwolniono – informuje Ewa Kasińska z biura prasowego Wielkopolskiej Policji.

Policjanci bardzo szybko zatrzymali 37-letniego męża kobiety, który uciekł z miejsca zdarzenia. O godz. 06.15 policjanci ze Środy Wielkopolskiej ujęli go w miejscu zamieszkania, na terenie wioski w gminie Zaniemyśl.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że napastnik już wcześniej groził swojej żonie pozbawieniem życia. Był również notowany przez Policję za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i włamania.

Jeszcze tego samego dnia 37-letni mieszkaniec gminy Zaniemyśl usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a w sobotę, 5 stycznia, sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Kobietę, która udzieliła pomocy pokrzywdzonej Policja prosi o pilny kontakt

Użyte w artykule zdjęcia: Wielkopolska Policja / Biuro Prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz