K U L T U R A

Poczta Polska: chcesz wysłać życzenia świąteczne za granicę! To zrób to teraz!

Poczta  Foto: materiały prasowe


W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu paczkowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, Poczta Polska zachęca o nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie.

Z uwagi na epidemię procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas i żeby adresaci mogli się nimi cieszyć na święta.

Zalecamy nadanie świątecznych przesyłek do krajów europejskich i innych krajów pozaeuropejskich z odpowiednim wyprzedzeniem zgodnie z sugerowanym harmonogramem – informuje rzeczniczka rządowej Poczty Polskiej

Żeby na święta terminowo dotarły życzenie i przesyłki Poczta Polska sugeruje nadanie przesyłek priorytetowych i paczek do krajów europejskich – do 4 grudnia 2020 roku, do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 27 listopada 2020 roku.

Zwykła a tym samym tańsza przesyłka, by mogła być odebrana za granicą powinna być nadana do krajów europejskich – do 27 listopada 2020 roku, do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 20 listopada 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz