POCIĄGI NA UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE

na tory  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

na toryWszyscy, którzy chcą brać udział w uroczystościach w Warszawie i Krakowie mogą skorzystać z dodatkowych pociągów jakie będą uruchomione w weekend. PKP w związku z bardzo dużym zainteresowaniem biletami, apeluje o wcześniejszy zakup biletów – dziś i w piątek. Bilety można kupować przez internet oraz w pociągach. W związku z planowanymi uroczystościami pociągi będą kursować w sobotę i niedzielę jak w dni powszednie. Te łączące Warszawę i Kraków będą kursować średnio co 45 minut.

Do Warszawy i Krakowa dojadą  w sobotę i w niedzielę 123 planowe pociągi oraz 39 dodatkowych. Ponadto wszystkie pociągi łączące oba miasta z pozostałymi największymi aglomeracjami – w tym miedzy innymi Poznań będą w miarę możliwości wzmacniane dodatkowymi wagonami.

Jeżeli przez pomyłkę, pasażer wsiądzie do innego pociągu na tej samej trasie niż planował, nie będzie musiał dopłacać do biletu. Wszyscy przewoźnicy będą honorować wzajemnie bilety na analogicznych trasach.

Aby zapewnić jak największą przejezdność pociągów osobowych zatrzymane zostaną wszystkie pociągi towarowe z niebezpiecznymi materiałami. Ograniczony również zostanie ruch pozostałych pociągów towarowych. W pogotowiu czekać będzie kilkanaście rezerwowych pociągów i lokomotyw, pociągów technicznych i energetycznych.

UWAGA – w sobotę nie w Warszawie nie trzeba płacić za przejazd komunikacją miejską!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz