POZnań

Po raz ostatni w tym sezonie na ulice Poznania wyjedzie zabytkowy autobus na nocną linię turystyczną nr 200

Ikarus - na pokładzie  Foto: Maciej Wojciechowski / KMPS

Po raz ostatni w tym sezonie na ulice Poznania wyjedzie zabytkowy autobus na nocną linię turystyczną nr 200

Tradycyjnie, z końcem września kończy się sezon linii turystycznych w Poznaniu. W najbliższą sobotę, 14 września o godz. 21:00 po raz ostatni odbędzie się kurs tzw. Nocnej linii autobusowej nr 200.

Kursy historycznym taborem, zarówno autobusami, jak i tramwajami, odbywają się w Poznaniu od końca kwietnia do ostatniego weekendu września. Podobnie będzie w tym roku.

Tramwaje linii nr 0 oraz autobusy linii nr 100 będą kursować jeszcze w weekendy 14-15 września (w sobotę na trasę wyjedzie tramwaj typu N, a w niedzielę 102N, czyli „Kanciak”), 21-22 września oraz 28-29 września br. Na tzw. liniach turystycznych nocnych zrealizowane zostaną jeszcze dwie przejażdżki: autobusem linii nr 200 i jedna – tramwajem linii nr 0N.

W sobotę, 14 września br., po raz ostatni w tym sezonie na ulice miasta wyjedzie zabytkowy autobus na nocną linię turystyczną nr 200. Autobus tej linii wyruszy w trasę o godz. 21.00 w przystanku Zeylanda.

Pojedziemy Ikarusem 280, po dawnej trasie linii autobusowej nr 88 – informuje Krzysztof Dostatni, prezes Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. – Z okna autobusu będzie można zatem zobaczyć Dworzez Garbary i Cytadelę, ulice Wojska Polskiego i Dojazd, Szpital MSW, największą sypialnię Poznania, czyli Piątkowo z wieżą RTV, przejazd kolejowy na Morasku (na którym kabaret TEY nakręcił słynny skecz „Na przejeździe”).

Natomiast dwa tygodnie później, w sobotę, 28 września br., przewidziano ostatni w tym sezonie kurs wieczorny tramwajem linii nr 0N. Początek, podobnie jak w przypadku linii nr 200, o godz. 21.00, przystanek Zeylanda.

Przypominamy, że bilety na linie turystyczne sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych. Nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Wojciechowski / KMPS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz