Sport

Pływalnie, lodowisko i bieganie – sportowe rozpoczęcie roku

Chwiałka - plywalnia  Foto: POSiR

Wielkie zainteresowanie basenem letnim w Parku Kasprowicza – 75 tysięcy odwiedzających w ciągu dwóch letnich miesięcy – skłoniło władze miasta do przedłużenia funkcjonowania tego obiektu. Pływalnia będzie czynna we wrześniu w godzinach od 11.00 do 18.00. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych będzie zamykana.

W ostatnim dniu sierpnia zakończył się sezon na poznańskich kąpieliskach oraz na pływalni letniej Chwiałka. Wszyscy amatorzy pływania od 7 września mogą się jednak przenieść na basen kryty. Oprócz sesji dla publiczności POSiR uruchamia na tym obiekcie takie zajęcia jak nauka pływania, doskonalenie pływania, oswajanie z wodą, wodny aerobik i gimnastyka rehabilitacyjna.

Pod koniec września otwarte dla publiczności zostanie również lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka. Na razie trenują tu kluby sportowe przygotowujące się do rozgrywek ligowych.

Na początku września obiekty POSiR były areną szeregu wydarzeń, w których brało udział mnóstwo poznaniaków. W niedzielę 3,5 tysiąca biegaczy stanęło na starcie Poland Business Run, który w tym roku umiejscowiony był na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Sporym zainteresowaniem cieszył się festyn na zakończenie Akcji Lato z POSiR w Parku Kasprowicza, na którym poznaniacy mogli poznać lacrosse – sport pochodzący z Ameryki Północnej i mający swoje korzenie w grach indiańskich. Wśród dzieci wielką popularnością cieszyły się takie atrakcje jak dmuchane zjeżdżalnie, mega piłkarzyki, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, liczne konkursy i animacje oraz pokaz sprzętu strażackiego.

W sobotę 1 września Jezioro Maltańskie było miejscem wydarzeń muzycznych w ramach Late Summer Festival, a już piątek i sobotę 7 i 8 września nad Maltę powrócą emocje sportowe. W piątek za sprawą Light Run, a w sobotę za sprawą Biegu „zaBIEGaj o FUNdusze”.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe POSiR, Adam Ciereszko / POSiR, POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz