Grunwald Łazarz

Pływalnia w Parku Kasprowicza czynna do 20:00

Basen w Parku Kasprowicza (2)  Foto: Adam Ciereszko / POSiR

Od poniedziałku Pływalnia Letnia w Parku Kasprowicza będzie działała o godzinę dłużej, o 20:00. To wynik wielkiego zainteresowania poznaniaków zmodernizowanym kompleksem rekreacyjno-sportowym.

W lipcu pływalnię odwiedziło 40 tysięcy osób spragnionych w upalne dni wodnych atrakcji. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji już raz wydłużyły godziny działania obiektu. O 7:30 i 8:15 zostały wprowadzone czterdziestopięciominutowe sesje na dużym basenie dla pływaków.

W czasie upałów oblężenie przeżywa również pływalnia letnia na Chwiałce. W lipcu odwiedziło ją blisko 25 tysięcy osób.

Na obu letnich pływalniach prowadzonych przez POSiR poznaniacy mają do dyspozycji 50-metrowe baseny pływackie, baseny ze zjeżdżalnią oraz brodziki z atrakcjami dla dzieci. Na terenie obu pływalni można również pograć w siatkówkę plażową.

W Parku Kasprowicza działa ponadto tor do street workoutu oraz pole do gry w bule. Na Chwiałce można natomiast pograć w ping-ponga.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko / POSiR

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • TYCH BASENÓW POWINNO BYĆ DUŻO WIĘCEJ W POZNANIU. NALEŻY ODREMONTOWAĆ DAWNY BASEN NA JEŻYCACH, W KTÓRYM TO PŁYWAJĄ KARPIE. MAM TAKĄ PROPOZYCJĘ; URUCHOMIĆ NA PĘTLI OGRODY NA TYM TRAWNIKU GDZIE TYLKO PSY SIĘ ZAŁATWIAJĄ, FONTANNĘ. A W KOŁO NIEJ ŁAWECZKI
    PROSZĄ O TO MIESZKAŃCY JEŻYC – OGRODY.