Sport

Pływacy z żelaza

ENEA Tri Tour Iron Swim  Foto: Wojciech Pawłowski

Poznańską Maltę opanowała grupa maratończyków, którzy wzięli udział w Enea Tri Tour Iron Swim. Zwyciężył Tadeusz Gołembiewski z czasem 54:10. Drugie miejsce zajął Daniel Osik, a trzecie Paweł Troka. Najlepszą zawodniczką okazała się Michalina Wardęga 1:05:35, która wyprzedziła Martynę Chlebosz oraz Marcelinę Rosińską.

Zawodnicy mieli okazję poznać trasę pływacką przed zbliżającym się triathlonem i zdobyć kolejne punkty w ramach rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie. Każdy z uczestników przepłynął w poznańskim Jeziorze Maltańskim 3,8 km, czyli dystans odpowiadający pierwszej konkurencji zawodów Ironman.

Jeden zawodnik przez cały czas płynął obok mnie, dlatego obawiałem się trochę o zwycięstwo – przyznał na mecie Tadeusz Gołembiewski, który ostatecznie uzyskał dość znaczącą przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca. W tym tygodniu zwycięzca Iron Swim wystartuje jeszcze w 36 km maratonie pływackim we Włoszech.

Z kolei na trzecim miejscu uplasował się aktualny lider rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie, Paweł Troka: To był fantastyczny trening – powiedział szczęśliwy zawodnik, który w planach na ten sezon ma m.in. start na pełnym dystansie Ironman.

Zadowolona ze startu była też najlepsza z pań, Michalina Wardęga. Płynęło mi się dobrze, chociaż był to pierwszy raz, kiedy pokonałam tak długi dystans bez zatrzymania – przyznała zawodniczka, która na co dzień trenuje w drużynie Politechniki Poznańskiej i reprezentuje Wartę Poznań w kategorii masters. Ma za sobą również debiut w triathlonie, w którym – jak dodała – zawsze chciała spróbować swoich sił.

Całość podsumował też Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour Iron Swim – Dzisiejsze zawody były dla uczestników sporym wyzwaniem, ale również szansą na to, by sprawdzić się podczas etapu pływackiego, który większość triathlonistów uważa za najtrudniejszy. Mam nadzieję, że dzięki imprezom takim jak dzisiejszy maraton pływacki zawodnicy będą mogli optymalnie przygotować się do poznańskiego triathlonu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz