Stare Miasto

PLFA II: Patrioci jadą do Gdańska

Patrioci Poznań - Griffons Słupsk 21:6 - Poznań 27.06.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Patrioci Poznań pokonali Griffons Słupsk 21:6. Mecz odbył się na stadionie POSiR-u na Golęcinie - Poznań 27.06.2015 r.

W niedzielę 6 września o godzinie 14:00 w Gdańsku rozegrany zostanie mecz ósmej kolejki PLFA II. Miejscowi Wikingowie podejmą lidera tabeli Patriotów Poznań.

Ósma seria spotkań w Grupie Północno-Zachodniej PLFA II to kolejna odsłona zażartych zmagań o awans do fazy play-off. Formę Patriotów, którzy przewodzą stawce, tym razem sprawdzą Wikingowie z Gdańska. Drużyny te staną naprzeciw siebie po raz pierwszy w historii. Wielkopolanie już teraz mogą zaliczyć sezon do udanych. Po czterech spotkaniach prowadzą w tabeli i są bardzo blisko wywalczenia historycznego awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Wyczynu tego mogą dokonać nawet w ten weekend, pod warunkiem wygranej oraz korzystnego wyniku w Zielonej Górze.

W głowach zawodników nie ma miejsca na żadne kalkulacje. Do Gdańska jedziemy zagrać bardzo dobry futbol i wrócić z dwoma punktami, to jedyne myśli na jakie możemy sobie pozwolić – zapewnił Mack Rakowski, trener główny Patriotów Poznań.

Sztab trenerski poznanian dokonał szczegółowej analizy przeciwnika, a świadczą o tym chociażby przygotowane zmiany w składzie

Wikingowie, którzy po trzech porażkach, wygrali czwarte starcie z pewnością są „w gazie” i będą chcieli to wykorzystać. Pomorzanie grają nieco inny futbol niż nasi poprzedni rywale, nie mniej jednak mamy pomysł na stawienie im oporu. Drużyna jest przygotowana na trudne i zacięte spotkanie, jestem pewien, że będzie to bardzo ciekawa konfrontacja – zakończył trener Rakowski.

Dla Wikingów tegoroczny sezon upływa głównie pod znakiem zbierania doświadczeń. Beniaminek PLFA II szybko jednak się uczy i w poprzedniej kolejce, w meczu wyjazdowym odebrał punkty Griffons Słupsk.

Tydzień temu zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, wyeliminowaliśmy sporo błędów, co było kluczem do sukcesu. Cieszymy się z tego zwycięstwa i postaramy się zagrać na tym poziomie przeciwko poznanianom – skomentował pierwsze zwycięstwo Wikingów, ich trener Andrzej Wołoszkiewicz.

Dla ekipy z Gdańska rywalizacja z Patriotami będzie, tuż obok dwumeczu z Dragons Zielona Góra, jedną z trudniejszych w tym sezonie.

Przeprowadziliśmy analizę spotkań Patriotów i mamy sporo przemyśleń co do ich zamiarów na niedzielne spotkanie. Wiemy czego możemy się po nich spodziewać i postaramy się postawić trudne warunki rywalowi. Nasz skład może nie jest optymalny, jednak na najbliższe spotkanie wystawimy silne i zgrane formacje. Jeżeli powtórzymy występ ze Słupska, będziemy świadkami ciekawego widowiska – zakończył trener Pomorzan.

Patrioci w razie wygranej pozostaną na pozycji lidera z ośmioma punktami, natomiast Wikingowie zachowają czwartą lokatę z dwoma punktami oraz bilansem (1-4). Wygrana Pomorzan sprawiłaby nie lada kłopoty ekipie z Wielkopolski, która oddałaby prowadzenie na rzecz zwycięzcy spotkania Dragons Zielona Góra – Bydgoszcz Archers. Gdańszczanie z kolei umocniliby się na czwartej lokacie z czterema oczkami i zachowaną szansą na podium.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz