K U L T U R A

Plenerowe naGranie nad Rusałką : Oxford Drama, Kadabra Dyskety Kusaje – zdjęcia

Plenerowe naGranie nad Rusałką - Oxford Drama // Kadabra Dyske  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Czwartkowy wieczór nad Rusałką dostarczył kolejnych muzycznych doznań. Najpierw na scenie wystąpił zespół Kadabra Dyskety Kusaje, a tuż po godzinie 20:30 Oxford Drama.

Jako pierwszy na scenie pojawił się polsko-ukraiński duet elektroniczny Kadabra Dyskety Kusaje. Zespół w składzie Michał Szczepaniec (wrocławski multiinstrumentalista i producent, współtwórca projektu Gaijin Blues, członek Wrocławskiej Orkiestry Improwizowanej) oraz Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, weteranka lwowskiego podziemia z łatwością zahipnotyzowali publiczność. Nagrodzeni licznymi brawami nie omieszkali podziękować grając kolejny utwór.

Na występ Oxford Drama nie trzeba było długo czekać. Muzycy pojawili się na scenie tuż po godzinie 20:30. Zespół z młodym stażem scenicznym ma wyjątkowy styl, zatem nie da się go nie zapamiętać. Zespół electropopowy pochodzący z Wrocławia, tworzą Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. Na scenie wystąpił w pięcioosobowym składzie.

Publiczność, która licznie zgromadziła się tego dnia nad Rusałką licząc na porcję dobrej muzyki, nie zawiodła się. Nie dało się nie zauważyć świetnie bawiących się pod sceną.

Kolejne Plenerowe NaGranie nad Rusałką odbędzie się w czwartek 29 lipca, wtedy to o godzinie 20:30 wystąpi zespół Ignu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz