K U L T U R A

Plenerowe naGranie nad Rusałką – Decadent Fun Club

Plenerowe naGranie nad Rusałką - Prosac/Swiernalis  Foto: Kasia Lonowska

Decadent Fun Club oraz Dnonie zagrają w ramach plenerowego naGrania nad Rusałką w czwartek, 15 lipca.

Publiczność rozgrzewać będzie zespół Dnonie, który na scenie pojawi się o godzinie 19:00.

Zespół Dnonie wcześniej znany był publice jako Negativ. Prezentuje alternatywne rockowe brzmienie z elementami elektroniki.

O godzinie 20:30 na scenie nad Rusałką wystąpi Decadent Fun Club.

Zespół w styczniu 2020 wypuścił na rynek interpretację utworu „Paranoja jest goła” z repertuaru zespołu Maanam. Utwór został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i media, a premiera odbyła się na antenie Trójki. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album. Zawarte na nim utwory będą polskojęzyczne. Ich muzyka to chłodny powiew świeżości i odwołanie do muzycznych tradycji.

Jedni wyczuwają wpływy post-punka, synthwave’u, inni “dark pop” jednak sam zespół daleki jest od szufladkowania. Swoją muzykę określa jako emocjonalną karuzelę balansującą pomiędzy światłem i mrokiem.

Decadent Fun Club nie wyraża się wyłącznie poprzez dźwięki i słowa. Identyfikacja wizualna zespołu jest tak samo silna i osobista jak ich muzyka. Zespół konsekwentnie ilustruje swoje piosenki obrazami utrzymanymi w charakterystycznej, introwertycznej konwencji. Ich teledyski zyskały uznanie na Yach Film Festival, Berlin Music Video Awards i Cinemaforum.

Dla osób, które nie będą mogły dotrzeć nad Rusałkę koncert transmitowany będzie za pośrednictwem Facebooka ,,Scena nad Rusałką” oraz na kanale Youtube ,,Scena nad Rusałką”. 

Plenerowe naGranie nad Rusałką: Decadent Fun Club oraz Dnonie

Scena nad Rusałką
czwartek, 15 lipca, godzina 19:00

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz