POZnań

Piłkarze wodni remisują w Warszawie

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Remisem zakończył się rozegrany w stolicy niezwykle zacięty dwumecz zespołów DSW Waterpolo Poznań oraz Legii Warszawa. W piątek prym na żoliborskim basenie wiedli gospodarze, którzy wygrali całe spotkanie 16:12. Sobotni mecz rewanżowy toczył się już jednak pod dyktando naszych zawodników i zakończył zwycięstwem Poznania 8:11. Obie drużyny w czwartej kolejce Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty.

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW miniony weekend zawodnicy DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w tegorocznym sezonie zmierzyli się z Legią Warszawa. Warszawscy waterpoliści wzmocnili w tym roku swój skład o zawodników z Serbii oraz Litwy i mają ambicje zakończyć mistrzostwa Polski na jednym z medalowych miejsc.

Wbrew wcześniejszym obawom cały dwumecz przebiegał w spokojnej atmosferze i obfitował w wiele emocjonujących sportowych potyczek.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od remisu 2:2. Po pierwszej połowie poznaniacy prowadzili 4:5, jednakże w trzeciej kwarcie zawodnicy Legii zdobyli aż 7 bramek, tracąc jedynie 3. Waterpoliści DSW do końca spotkania nie zdołali odrobić już tej straty i ostatecznie przegrali 16:12 (2:2, 2:3, 7:3, 5:4).

DSW Waterpolo Poznań - WTS Bytom Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Rewanżowe spotkanie to popis gry poznańskich piłkarzy wodnych, którzy wyciągnęli wnioski z piątkowej porażki. Mimo osłabionego kontuzjami składu i braku w basenie 4 zawodników, już w pierwszych 8 minutach objęli prowadzenie nad Legią Warszawa 0:5. W kolejnych kwartach gospodarze zaciekle walczyli o odrobienie tej straty. Jednakże świetna postawa Miszy Yazerskiego oraz młodych graczy z Poznania sprawiła, że warszawiakom nie pomogły nawet liczne wykluczenia graczy DSW. Cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Poznania 8:11 (0:5, 3:3, 1:3, 4:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Różycki (4), Bartek Kowalewski (3), Oskar Szymonik (3) oraz Marcin Drula (1). Najlepszymi zawodnikami sobotniego meczu okazali się Marcin Drula z Poznania oraz z Igor Piecuch z Warszawy.

Za nami bardzo trudny dwumecz. Przywozimy do Poznania 3 punkty i w dalszym ciągu mamy szansę na kolejne wicemistrzostwo Polski. Drużyna Legii Warszawa ma podobne ambicje, do tego środki finansowe i mocne wsparcie miasta. My mamy dalej jedynie ambicje i ogromną wolę walki, mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej klubu. – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – W dalszym ciągu czekamy na wyjaśnienia Polskiego Związku Pływackiego odnośnie udziału w meczach polskiej Ekstraklasy zawodników związanych na co dzień z zagranicznymi klubami. Mamy nadzieję, że ta sytuacja – według nas niezgodna z przepisami LEN – zostanie już wkrótce ostatecznie wyjaśniona.

Poznaniacy po 4 kolejkach MPS mają na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki, natomiast zespół Legii Warszawa cztery wygrane i cztery przegrane mecze. Oznacza to, iż w najgorszym przypadku – po dwóch wygranych aktualnego mistrza Polski nad Arkonią Szczecin – nasza drużyna zostanie wiceliderem tabeli Ekstraklasy. Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to nasza drużyna zmierzy się po raz pierwszy w tym sezonie z zespołem z Łodzi.