Sport

Piłkarski weekend w Poznaniu – ale na basenie

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów (Dawid Łuc)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższy weekend rozpoczyna się w Poznaniu nowy sezon Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na Termach Maltańskich, w swoim pierwszym dwumeczu Ekstraklasy, DSW Waterpolo Poznań podejmie drużynę WTS Bytom. Aktualny wicemistrz Polski wystąpi w nowym składzie, wzmocniony o trzech utalentowanych zawodników. W rozgrywkach 2014/2015 poznaniacy zapowiadają walkę o najwyższe podium oraz dalsze intensywne szkolenie juniorów.

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów (Dawid Łuc) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo wakacyjnej przerwie, na baseny sportowe Term Maltańskich wracają rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów, poza klubami z Warszawy, Gorzowa Wlkp., Szczecina, Łodzi i Bytomia, już po raz czwarty wystąpi poznańska drużyna – DSW Waterpolo Poznań.

W najbliższy weekend liczymy na zaciętą walkę z zespołem z Bytomia. W ubiegłym sezonie śląscy juniorzy zdobyli mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych, co oznacza, że już niedługo będą mieli wśród seniorów najlepszych w kraju młodych zawodników. Wierzę jednak w naszą mądrą i przemyślaną grę, która poparta dobrym przygotowaniem kondycyjnym i taktycznym pozwoli nam pewnie wygrać oba mecze – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

W poznańskiej drużynie zadebiutuje w tym sezonie trzech nowych zawodników: doświadczony były zawodnik Arkonii Szczecin – Marcin Drula oraz dwa duże talenty polskiego waterpolo z klubu GKPW 59 Gorzów – Bartłomiej Kowalewski oraz Michał Nowicki.

Podobnie jak rok temu wzmacniamy skład naszego zespołu o kolejnych utalentowanych waterpolistów. Stawiamy zarówno na tych już bardzo doświadczonych, jak i na obiecujących młodych seniorów. Od ponad roku prowadzimy także własne szkolenie juniorów.

W ubiegłym tygodniu nasi młodzicy pod wodzą trenera Miszy Yazerskiego rozegrali swój pierwszy sparing i pewnie wygrali z trenującymi już od kilku lat zawodnikami AZS AWF Poznań. Cały czas prowadzimy nabór do drużyn młodzieżowych i serdecznie zapraszamy na nasze treningi w Termach Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki o g. 18:00. Składka członkowska wynosi jedynie 100 zł miesięcznie – dodaje Różycki.

Sobotni mecz poznaniaków rozpocznie się o g. 21:00, natomiast niedzielny o g. 14:00.

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki (Paweł Wielgórski) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz