Sport

Piłka wodna: rozpoczynają się walki w grupie mistrzowskiej

Box Logistics Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Box Logistics Waterpolo Poznań rozpoczyna walkę w grupie mistrzowskiej Mistrzostw Polski. W nadchodzący weekend zawodnicy z Poznania rozegrają pierwsze mecze w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów. Zawodnicy z Poznania zmierzą się z drużyną Łukosz WTS Polonia Bytom w sobotę 28.02 na basenie w Gliwicach o godzinie 10:00 i 17:00.

Pierwszą rundę Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej drużyna Box Logistics Waterpolo Poznań zakończyła na drugim miejscu, zaraz za drużyną z Bytomia. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Do meczy z Bytomiem przystępujemy w pełni zmobilizowani, martwi nas jednak fakt, że z powodu choroby oraz pracy zawodowej ze składu wypadło 4 podstawowych zawodników. Mimo dobrego przygotowania wystąpimy w osłabionym składzie i to może mieć wpływ na wynik końcowy. Sytuacja w której gramy dwa spotkania jednego dnia też nie jest komfortowa, ale przez brak dostępności basenów jest to do zaakceptowania. – mówi zawodnik Tomasz Różycki

W II kolejce zawodnicy z Poznania zmierzą się z AZS Uniwersytet Warszawski, który zajął pierwsze miejsce w grupie B, natomiast w III kolejce z ŁSTW Ocmer Łódź, zdobywcą drugiego miejsca.

II kolejka: 13-14.03.2021 AZS Uniwersytet Warszawski – Box Logistics Waterpolo Poznań

III kolejka: 27-28.03.2021 Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW OCMER Łódź

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz