Sport

Piłka wodna: Łodzianie lepsi od Poznaniaków

9 runda Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej - Alstal Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Bardzo dobrą technicznie grę, skuteczny atak oraz rewelacyjną obronę zaprezentowali poznańscy waterpoliści w 9 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. 8 i 9 czerwca br. na basenie sportowym Term Maltańskich ALSTAL Waterpolo Poznań w osłabionym składzie rozegrał dwumecz z najlepszym zespołem tegorocznego sezonu – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Oba spotkania po bardzo wyrównanej walce zakończyły się ostatecznie zwycięstwem zawodników z Łodzi 14:10 i 12:10.

W sobotę i niedzielę, 8-9 czerwca br. zawodnicy ALSTAL Waterpolo Poznań rozegrali w Poznaniu 9 dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na basenie sportowym Term Maltańskich zmierzyli się ostatni raz w tym sezonie z zespołem ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Mimo znacznie osłabionego składu, poznaniacy nawiązali równą walkę z najlepszą drużyną ligi. Dzięki skutecznej grze w ataku oraz jak zwykle rewelacyjnej obronie niezwykle utalentowanego bramkarza Pawła Domagały, w sobotnim spotkaniu zremisowali 2 i 3 kwartę, a w niedzielę po 3 pierwszych kwartach wygrywali z przyszłym mistrzem Polski 9:7.

Z rundy na rundę nasi zawodnicy prezentują coraz lepszą formę. Mimo kontuzji trzech graczy nawiązaliśmy zaciętą walkę z niezwyciężonym w tym roku zespołem z Łodzi. W niedzielnym spotkaniu prowadziliśmy aż do ostatniej kwarty. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie przełamiemy dobrą passę łódzkich waterpolistów i podobnie jak w tegorocznych meczach z Arkonią Szczecin pokonamy drużynę mistrza Polski. – mówi Tomasz Różycki kapitan zespołu.

Zespół ALSTAL Waterpolo Poznań będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski po raz ostatni w tym sezonie pod koniec czerwca br. W kończącym kolejkę 10 dwumeczu Mistrzostw Polski Seniorów poznaniacy zmierzą się z drużyną GKPW 59 Gorzów i wszystko wskazuje na to, że odbiorą kolejny w dwuletniej historii drużyny brązowy medal.

Wyniki sobotniego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – ŁSTW Uniwersytet Łódzki: 10:14 (0:3, 2:2, 5:5, 3:4).
Wyniki niedzielnego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – ŁSTW Uniwersytet Łódzki: 10:12 (5:4, 2:2, 2:1, 1:5).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz