Piłka ręczna: kolejne zwycięstwo WKS-u

WKS Grunwald - Stal Gorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W minioną sobotę Wojskowi odnieśli cenne zwycięstwo z zespołem Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 24:21 (14:13) i na półmetku rozgrywek plasują się nad strefą barażową.

W sobotę doszło do konfrontacji dwóch tegorocznych beniaminków ligi. Zarówno Grunwald Poznań jak i Stal Gorzów w tym sezonie wrócili do grona pierwszoligowców. Lepiej jak do tej pory spisywali się goście, którzy jak do tej pory tylko raz schodzili z parkietu na tarczy i biją się o miejsce na najniższym stopniu podium.

Mecz zgodnie z przypuszczeniami lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po 10 minutach gry prowadzili już 3:6 i mało co wskazywało na to, że sytuacja może ulec zmianie. Podopieczni Rafała Walczaka jednak tego dnia byli bardzo zdeterminowani, 3 kolejne bramki pozwoliły uwierzyć gospodarzom, że można powalczyć o korzystny rezultat. Ostatnie 13 minut pierwszej połowy Wojskowi wygrali 7:4 i na przerwę schodzili przy wyniku 14:13. Duża w tym zasługa bramkarza Filipa Tarko oraz skutecznego tego dnia egzekutora rzutów karnych Mateusza Matlacha.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły mocno skoncentrowane. Uważna gra w obronie i efektywne interwencje bramkarzy powodowały, że wynik długo nie ulegał zmianie. Pierwsze dwie bramki w drugiej połowie rzucili Wojskowi i odskoczyli rywalom na 3 trafienia. Prowadzenie to utrzymywało się aż do 44 minuty, kiedy to goście doszli do głosu i odrobili straty. Na 10 minut przed końcem znowu na świetlnej tablicy mieliśmy remis 19:19. Jednak kolejny raz dał o sobie znać, świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Grunwaldu, Filip Tarko. Jego interwencje pozwoliły „odjechać” poznaniakom na 3 bramki. Mądra gra całego zespołu w końcówce spotkania pozwoliła utrzymać prowadzenie i odnieść cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem.

WKS Grunwald Poznań – Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 24:21 (14:13)

Grunwald: Tarko – Matlach 6/5, Fogler 5, Majewski 3, Martyński 3, Guraj 3, Lubiewski 2, Harasymek 1, Nowicki 1, Kurek, Gintowt, Piechowiak, Nieradko, Wachowiak.