K U L T U R A

Piłem w Spale, spałem w Pile, zaśpiewam w Poznaniu

Artur Andrus  Foto: materiały prasowe

1 września na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury ZAMEK wystąpi Artur Andrus z programem „Myśliwiecka”. Na zbliżająca się jesienną chandrę polecamy piosenki specjalisty od kabaretów z radiowej Trójki.

Artur Andrus Foto: materiały prasoweW czasach studenckich współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów, a momentem przełomowym w jego karierze artystycznej okazał się przeprowadzony “na zaliczenie” wywiad z Wojciechem Młynarskim. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wywiad został przeprowadzony wierszem – Artur zadawał wierszem pytania, a Wojciech Młynarski improwizując wierszem odpowiadał. Niedługo po tym Artur Andrus otrzymał propozycję poprowadzenia audycji poświęconej piosence satyrycznej w Polskim Radiu

Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”.

Droga znanego prezentera do kariery piosenkarza nie była łatwa. Andrus nie śpiewa dobrze, czasem chrypi jak Rod Steward, myli się i fałszuje, ale robi to z tak cudowną gracją operując perfekcyjnym językiem, że całość – nienachlany ruch sceniczny, wokalne popisy a przede wszystkim znakomite teksty tworzą gwiazdorską mieszankę. Na pewno dla fanów dobrego kabaretu i miłośników języka polskiego. Pan Artur jest bowiem także laureatem konkursu Mistrzem Mowy Polskiej.

Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka”, i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki, a wśród nich: „Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, „Cieszyńska”, „Glanki i pacyfki”. W koncercie promującym album „Myśliwiecka” znajdą się również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Do 20 sierpnia bilety na koncert Artura Andrusa kosztują 60 zł, po tym terminie dostępne będą w cenie: 70 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz