Aglomeracja

Pierwszy milion na koncie WOŚP

28. Finał WOŚP w Poznaniu  Foto: Ewelina Jaskowiak

1 241 089 złotych – dokładnie tyle zebrała już Fundacja WOŚP w ramach 29. Finału, który odbędzie się… 31 stycznia. Pierwszy milion dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy Orkiestra zebrała już 15 grudnia. Jest to 15. dzień zbiórki prowadzonej w kanałach elektronicznych, co oznacza, że akcja jest chętniej wspierana niż przed rokiem. Wtedy to kwotę miliona złotych osiągnięto 19 grudnia.

Kwota, którą Polacy już zdecydowali się przekazać Fundacji, by wesprzeć cel Finału – 1 241 089 złotych. To dwukrotność sumy, jaka na koncie WOŚP znajdowała się rok temu w tym samym momencie zbiórki.

Od 1 grudnia cel Finału, którym jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy, wspierać można bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których z dnia na dzień przybywa. Obecnie są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS.

Jedną z najchętniej wybieranych form wsparcia celu Finału jest w tym roku eSkarbonka, na której już zgromadzono ponad 265 tys. złotych. eSkarbonka to nic innego jak wirtualna puszka, którą założyć można poprzez specjalną stronę internetową. Taką puszkę może mieć każdy, również osoby, które nie będą uczestniczyć w Finale WOŚP jako kwestujący z tradycyjną tekturową skarbonką, a także firmy.

W ramach 28. Finału WOŚP funkcjonowało w sumie 1591 eSkarbonek, do których trafiło łącznie blisko 613 tys. złotych. W ramach 29. Finału już działa 7573 eSkarbonek (blisko 5 razy więcej niż przed rokiem), do których wpłacono dotąd 265 tys. złotych.

Formą wsparcia celu Finału są również aukcje Allegro dla WOŚP, które oficjalnie wystartowały 10 grudnia. Obecnie wystawionych jest już 5601 ofert, w ramach których zadeklarowano 655 tys. złotych. Aukcją, która na ten moment osiągnęła najwyższą kwotę, jest Ferrari przekazane przez Radka Kotarskiego, za które zaoferowano zapłacić ponad 350 tys. złotych.

Przypomnijmy, że 29. Finał WOŚP odbędzie się nie 10 stycznia, czyli tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, jak pierwotnie planowano, lecz 31 stycznia. Cel zbiórki wspierać będzie można jeszcze przez cały luty, za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Ostateczny wynik zbiórki przedstawiony zostanie w marcu.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz