Aglomeracja

Piękne i odważne!

amazonki 2011  Foto: amazonki 2011

Kto? Amazonki! Do końca stycznia wystawę Amazonki 2011 będzie można oglądać w King Cross Marcelin. Ten cykl portretów to odczarowanie tabu estetyki piersi po amputacji i apel do wszystkich kobiet nie tylko o zadbanie o profilaktykę, ale zwrócenie uwagi na fakt, że nawet kiedy rak atakuje pierś nie jest w stanie pokonać kobiecości!

Cykl portretów autorstwa Katarzyny Piweckiej i Ewy Rzyczniak pt. pokazuje kobiety które wygrały z rakiem dzięki pomyślnemu leczeniu, którego nieuniknioną częścią są zabiegi amputacji całkowitej lub częściowej piersi. Niektóre z nich decydują się na protezę, inne na rekonstrukcję, jednak każda z nich uważa się nadal za pełnowartościową, piękną kobietę, która dostała nowe, dużo bogatsze życie.

Bohaterkami są kobiety w różnym wieku, z różną historią choroby i różnymi kolejami losu. Wszystkie zaakceptowały swój wygląd, są świadome własnej wartości i dumne ze swojego ciała. Prowadzą normalne życie, pracują, bawią się, wychowują dzieci i pomagają tym, które są na początku tej drogi. Dzięki szybkiej diagnozie i podjętemu leczeniu oraz wsparciu osób trzecich udało im się pogodzić z bliznami i cieszyć się każdą chwilą.

Według Krajowego Rejestru Nowotworów Złośliwych każdego roku blisko 13,5 tys. kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka piersi – ponad pięć tysięcy z nich umiera.

Rak piersi to najważniejszy problem zdrowotny Polek szczególnie po menopauzie, gdyż aż w 80% przypadków dotyka on kobiety pomiędzy 45 a 69 rokiem życia.

Wystawę oglądać można w King Cross Marcelin do 27 stycznia.

amazonki 2011 Foto: amazonki 2011

Pisaliśmy o wystawie, gdy miała swoją premierę na Starym Rynku pod koniec września ubiegłego roku i ze smutkiem, gdy została kilka tygodni później w bezmyślny sposób zniszczona. Przeczytaj o tym tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz