DLA STUDENTA

Pick Up The Sound – dla młodych zespołów

Pick Up The Sound  Foto: sajophoto.com

Pick Up The Sound to konkurs dla młodych zespołów muzycznych. Nagrodą jest m.in. występ na festiwalu SnowShow Music Fest 2017 oraz sesja zdjęciową w Alpach Francuskich! Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2016.

Pick Up The Sound

Celem projektu jest promocja młodych artystów stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej. Jest to szansa na zaprezentowanie się dużo szerszej publiczności, a tym samym zaznaczenie swojej obecności na rynku fonograficznym – podkreśla Michał Starkowski, organizator wydarzenia.

Zespoły oraz wykonawcy, którzy są na początku swojej kariery muzycznej, ale posiadają już własny repertuar, mogą zgłosić się do konkursu w jednej z trzech kategorii: Hip-hop/R’n’B, Pop/Rock/Reggae oraz Elecro/Alternative i wystąpić podczas koncertu w warszawskim Klubie Lab oraz we francuskim kurorcie Risoul w Alpach (wyjazd Peak Up the Sound).

Uczestników konkursu oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in.: Artur Rawicz, dziennikarz muzyczny, Maciej Wasio wokalista i gitarzysta grupy OCN oraz internauci i uczestnicy imprez odbywających się w Warszawie i Risoul. Nagrodą w konkursie jest występ na festiwalu muzycznym w Alpach – SnowShow Music Fest 2017 oraz profesjonalna sesja zdjęciowa.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym, spośród wszystkich zgłoszonych kapel/wokalistów, jury wraz z internautami wybierze po trzech wykonawców z każdej grupy muzycznej. Nadesłane zgłoszenia zostaną ocenione według doboru repertuaru, poziomu warsztatu muzycznego oraz tekstów.

Drugim etapem jest prezentacja laureatów na żywo w czasie koncertów w Warszawie – tłumaczy Joanna Krawiec, Manager Projektu Pick Up The Sound. – Natomiast ostatnia finałowa rozgrywka będzie miała miejsce podczas festiwalu Peak Up The Sound – dodaje Krawiec.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.01.2016, godz. 20:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz