W Nowym Zoo zakończono montaż dachu pawilonu dla żyraf i nosorożców. Dwukondygnacyjny obiekt powstaje na nieużytkowanej do tej pory części ogrodu w ramach budowy całorocznego wybiegu dla tych zwierząt.
Powstała już bryła całego budynku. Gotowa jest część elewacji, zakończono montaż zewnętrznych fasad szklanych, ukończono pokrywanie całości budynku dachem. Rozpoczęły się prace wykończeniowe – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
W pawilonie przewidziano miejsce na pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany parter z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z antresoli i sali projekcyjnej na pierwszym piętrze.
Pawilon dla żyraf i nosorożców będzie częścią wybiegu dla tych zwierząt, zlokalizowanego w pobliżu słoniarni, wioski afrykańskiej i strumienia Kaczeniec. Po zakończeniu robót oraz oddaniu całego obiektu do użytku, planowanych na pierwszy kwartał przyszłego roku, żyrafy i nosorożce zyskają optymalne warunki życia, a poznaniacy i turyści będą mogli odwiedzać je nawet zimą.


![Park Moniuszki 1926 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC - domena publiczna Park Moniuszki 1926 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC - domena publiczna](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/06/7KL1iO-313x168.jpg)

















![Park Moniuszki 1926 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC - domena publiczna Park Moniuszki 1926 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC - domena publiczna](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/06/7KL1iO-300x200.jpg)
Dodaj komentarz