POZnań

Pawilon dla żyraf i nosorożców pod dachem

Pawilon dla żyraf i nosorożców  Foto: PIM

W Nowym Zoo zakończono montaż dachu pawilonu dla żyraf i nosorożców. Dwukondygnacyjny obiekt powstaje na nieużytkowanej do tej pory części ogrodu w ramach budowy całorocznego wybiegu dla tych zwierząt. 

Powstała już bryła całego budynku. Gotowa jest część elewacji, zakończono montaż zewnętrznych fasad szklanych, ukończono pokrywanie całości budynku dachem. Rozpoczęły się prace wykończeniowe – mówi  Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W pawilonie przewidziano miejsce na pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany parter z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z antresoli i sali projekcyjnej na pierwszym piętrze.

Pawilon dla żyraf i nosorożców będzie częścią wybiegu dla tych zwierząt, zlokalizowanego w pobliżu słoniarni, wioski afrykańskiej i strumienia Kaczeniec. Po zakończeniu robót oraz oddaniu całego obiektu do użytku, planowanych na pierwszy kwartał przyszłego roku, żyrafy i nosorożce zyskają optymalne warunki życia, a poznaniacy i turyści będą mogli odwiedzać je nawet zimą.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz