POZnań

Parkomat najlepszą skarbonką

Parkomat  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Parkomat Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmPolicjanci z Poznania zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który okradał miejskie parkomaty. Straty, które spowodował zostały oszacowane na 5 tys. złotych. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 10 lat więzienia.

27 lutego policjanci Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu wspólnie z policjantami Komisariatu Policji Poznań – Targi zatrzymali na gorącym uczynku 23-letniego mieszkańca Poznania, który próbował ukraść pieniądze z parkomatu znajdującego się w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej – informuje Maciej Święcichowski z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Podczas przesłuchania policjanci dowiedzieli się, że nie jest to jednorazowy wybryk tego poznaniaka. W przeszłości wielokrotnie okradał już miejskie parkomaty na terenie całego miasta. Swoją przestępczą działalność prowadził od początku 2014 roku.

Mężczyźnie przedstawiono 17 zarzutów związanych z kradzieżą z włamaniem. Straty, które spowodował zostały oszacowane na ok. 5 tys. złotych na szkodę Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Nie był wcześniej nie karany. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz