Nowe Miasto POZnań

Panele fotowoltaiczne w miejskim DPS-ie

Srodka Konarskiefo z lotu ptaka  Foto: PIM - materiały prasowe

Nowe, ekologiczne źródło energii zyskał Dom Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego. Zakończył się montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. To jeden z elementów szerszego planu modernizacji placówki.

Zakończyliśmy prace budowlane i montażowe, instalacja fotowoltaiczna jest gotowa do uruchomienia. Będzie to możliwe po zainstalowaniu przez operatora nowego licznika energii. Alternatywne źródło pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, co z pewnością pozytywnie wpłynie na budżet placówki opiekującej się seniorami – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na dachu budynku przy ul. Konarskiego zamontowano mikroinstalację o mocy 49,5 kW, którą z kolei obsługuje 90 paneli fotowoltaicznych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dach budynku został docieplony przed montażem paneli słonecznych. W ramach wcześniejszych prac wymieniono również opierzenie dachu i rynny spustowe. Zastąpiona nową została także stara winda w budynku.

Ponadto przeprowadzono niezbędne naprawy, które zostały wskazane w rocznym przeglądzie budowlanym: zlikwidowano nieużywany od dawna zsyp węglowy, zdemontowano starą altanę ogrodową, naprawiono uszkodzone ścieżki z kostki brukowej.

W przyszłości przewidziane są kolejne prace w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego, które poprawią standard placówki. Obecnie sporządzany jest program funkcjonalno-użytkowy, na podstawie którego będzie można wykonać kompleksową modernizację i przebudowę budynków mieszkalnych.

W ramach tych prac projektowane jest także miejsce opieki wytchnieniowej. Jest to czasowa forma wsparcia w zajmowaniu się osobą z niepełnosprawnością, gdy opiekun nie może pozostawić jej samej.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz