POZnań

Otwarte będzie otwarte 10 już raz

Stary Rynek z lotu ptaka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

To będzie jubileuszowe, już dziesiąte spotkanie z cyklu Otwarte. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie rynków w naszym mieście, o ich roli kiedyś, teraz i niewykorzystanym często potencjale.

Rynki w Poznaniu pełnią bardzo ważną role, oprócz funkcji handlowej są też miejscami spotkań i prawdziwymi, lub czasem, niestety, tylko potencjalnymi centrami dzielnic w których się znajdują – wyjaśniają pomysłodawcy spotkań – w związku z czym uznaliśmy, że pora wziąć je na warsztat!

Ich zdaniem najbardziej wymagającym uwagi ze wszystkich rynków śródmiejskich jest rynek na Placu Bernardyńskim. Dlatego właśnie jemu uczestnicy spotkania z cyklu Otwarte przyjrzą się z bliska. Tematem nie będzie tylko sam rynek, ale też jego najbliższa okolica, czyli m.in. ulica Garbary.

Oczywiście będziemy też mówić o Jeżyckim, Starym Rynku, Wielkopolskim, Wildeckim, oraz pozostałych – podkreślają organizatorzy – poruszymy też kwestie jarmarków i innych wydarzeń tymczasowych jakie dzieją się na poznańskich rynkach.

Wspólnie ze wszystkimi uczestnikami dyskusji spróbujemy odpowiedzieć na to jaka jest kondycja rynków w Poznaniu, jakie są ich bolączki, jakie usprawnienia mogłyby pomóc w ożywieniu tych przestrzeni oraz jakie funkcje oprócz handlu mogłyby przyciągać poznaniaków w te miejsca.

W dyskusji w sposób aktywny bądź bierny wziąć udział może każdy. Spotkanie odbędzie się na Placu Bernardyńskim w środę 17 czerwca o godzinie 17:30.

Rynek (fot. arch. 2014)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz