Świerczewo

Otwarcie wieży widokowej

Wieża widokowa na Szachtach  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Nowa wieża widokowa na Szachtach zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą sobotę (6.12). Z wysokości 25 metrów będziemy mogli podziwiać m. in. sąsiadujące z nią stawy Rozlany i Glabisa oraz panoramę Poznania i Lubonia. 

Na szczyt wieży zbudowanej na planie trójkąta prowadzi około 120 stopni. Sam taras widokowy jest zadaszony. Zamontowano na nim, a także wzdłuż schodów oświetlenie monitoring. Cała konstrukcja wieży jest wykonana ze stali z obudową drewnopodobną.

Prace przy budowie wieży rozpoczęły się na początku kwietnia i trwały do 30 listopada. Nieco wcześniej zakończyła się budowa półkolistego pomostu rekreacyjnego na stawie Rozlanym. W jego pobliżu znalazły się ławki, kosze na śmieci oraz tablica informacyjna. Wykonano też trawnik i zasadzono drzewa i krzewy.

Oficjalne otwarcie wieży zaplanowano w sobotę na godzinę 10:00 – zapowiadają organizatorzy – podczas imprezy będzie okazja nie tylko do wejścia na wieżę i spojrzenia na szachty z góry.

Dodatkowe atrakcje przygotowano dla dzieci. Będzie m. in. konkurs świąteczny z udziałem św. Mikołaja i Śnieżynki.

Budowa wieży widokowej kosztowała 1.325.958 zł, a pomostu 621.654 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, UMP

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Ktoś nieźle zarobił na tej “robocie”… Za te pieniądze można wybudować przynajmniej 3-4 domy jednorodzinne z tarasami pod klucz i to na prawdę ładne domy…

  • Miło będzie mieć kolejną atrakcję na Świerczewie.
    Szachty stają się parkiem przyjaznym dla spacerowiczów, mieszkańców i rowerzystów.
    Miejmy nadzieję, że nie trafią się jakieś nierozgarnięte elementy i nie zdewastują wydanych naszych wspólnych pieniędzy.
    Brawo Rada Osiedla !!!