POZnań

Oto najlepsi barmani z Poznania

PU_Experience Day_2014_2  Foto:

Trzej barmani z Poznania będą reprezentowali Wielkopolskę w finale prestiżowego konkursu barmańskiego.

PU_Experience Day_2014_2Najlepsi barmani z zachodniej Polski spotkali się w sobotę podczas regionalnego finału konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014, który odbył się w ramach zielonogórskiego „Winobrania”.

Wśród finalistów znaleźli się Maciej Lemiesz (Whisky Bar 88), Maciej Musiał z The Dubliner Pub i Wojciech Stefanik (The Dubliner Irish Pub) którzy w doskonałym stylu zaprezentowali się podczas serii konkurencji sprawdzających umiejętności barmańskie.

By wygrać barmani musieli perfekcyjnie piwo na jeden z trzech czeskich sposobów, prawidłowo rozpoznać piwa w tzw. ślepym teście, a także wykazać się wiedzą merytoryczną na temat złotego trunku. Jury oceniało także ich autoprezentację oraz interakcje ze zgromadzoną publicznością.

– Jestem już 14 lat barmanem. Na początku po prostu dorabiałem do studiów. Teraz jest to dla mnie przyjemność i wypoczynek. Najbardziej w pracy barmana lubię to, że każdy dzień jest inny – powiedział Maciej Musiał.

Po zliczeniu ocen nie było wątpliwości, że Maciej Lemiesz, Maciej Musiał i Wojciech Stefanik to jedni z pięciu najlepszych barmanów z regionu, którzy zmierzą się w kolejnym etapie konkursu.

– Chciałem zostać piłkarzem, ale cieszę się, że tak się nie stało. Na piłkarzy ciągle ktoś narzeka, a na dobrego barmana nigdy. Gdy ktoś obawia się gorzkiego smaku piwa polecam piwo zaserwowane na czeski sposób nazywany mliko. To kufel pełen piwnej piany, która jest, co zaskakujące, dość słodka – dodał Wojciech Stefanik.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz