POZnań

Oszuści nadal dzwonią do seniorów!

Babcia  Foto: Jeremy Wong

Oszuści, którzy dzwonią do seniorów podając się za wnuczka, policjanta, czy agenta innych służb, nadal szukają swoich ofiar w Poznaniu. Tylko w czwartek (11.01) zgłoszono policjantom aż 11 takich przypadków!

Na szczęście w każdym z przypadków seniorzy rozłączali rozmowy i o wszystkim zawiadamiali Policję – informuje mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Dzwoniąc oszuści podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i przedstawiali się nazwiskiem Malinowski, Zieliński, Stępień. Wykorzystując zaufanie starszych poznaniaków do tej, czy innych instytucji próbują wyłudzić bejmy. Niestety czasami skutecznie.

Ponownie apelujemy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy – podkreśla mł. asp. Patrycja Banaszak – przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada, a nawet policjanta!

 Warto porozmawiać ze starszymi osobami w rodzinie czy sąsiedztwie, opowiadając o tego rodzaju oszustwach. Podpowiedzieć, że w każdym takim przypadku, zanim wykona się cokolwiek, trzeba natychmiast zadzwonić na telefon alarmowy Policji i zgłosić tę sprawę. Warto także zadzwonić do bliskich, by poprosić ich o pomoc.

Użyte w artykule zdjęcia: Jeremy Wong

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz