Sport

Ostatnie godziny zapisów na 1Milę

Sportowy Golaj, Golęcin, stadion lekkoatletyczny  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do północy trwa rejestracja na mityng 1Mili w Poznaniu. To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może sprawdzić się na bieżni i wystartować wraz z gwiazdami sportu. Poznaniacy pokochali bieganie stadionowe, o czym świadczy frekwencja na tegorocznej 1Mili, która już jest rekordowa. To ostatnia szansa na zapisanie się i doświadczenie lekkiej atletyki w tak wyjątkowej odsłonie!

Tutaj każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec.

W tym roku będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). Na starcie zapowiedziały się także wielkie nazwiska polskiego sportu – m.in. Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec oraz trzykrotna złota medalistka olimpijska, rekordzistka świata, Anita Włodarczyk, dla której ten start będzie… debiutem na zawodach biegowych! Każdy będzie mógł stanąć na starcie ze swoim nazwiskiem na numerze i pościgać się z mistrzami – zachęcają organizatorzy.

Bieganie na stadionie staje się coraz bardziej popularne. Chęć udziału w tegorocznym mityngu w Poznaniu zgłosiło już niemal 2000 osób!

Bieganie na stadionie przyda się każdemu, kto chce się doskonalić w bieganiu i poprawiać swoje rekordy na dystansach ulicznych. I nie ma znaczenia, czy chcesz złamać barierę 25 minut czy 15 minut w biegu na 5km – start na 1 milę przesunie Cię do przodu w dążeniu do celu – mówi Szymon Bytniewski, trener lekkiej atletyki AZS Poznań i kapitan Adidas Runners Poznań. – Okazji do oficjalnych startów na stadionie jest dla amatorów niewiele, dlatego tym bardziej cieszy mnie obecność mityngu w Poznaniu. To świetna motywacja do popracowania nad szybkością i sprawdzenia się na krótszym dystansie. Wypracowane zapasy szybkości, zaprocentują potem nie tylko na finiszach, ale na całych dystansach dłuższych biegów ulicznych – przekonuje Bytniewski.

Każdy może pobiec i pomóc!

Warto podkreślić też charytatywny wymiar imprezy. Każdy uczestnik może wesprzeć cegiełką Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” organizowany przez Fundację Zdrowy Ruch. Program pomaga nastoletnim, zdolnym lekkoatletom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W gronie Stypendystów Programu są talenty na skalę światową, m.in. Zuza Wiernicka, wicemistrzyni Europy U20 i rekordzistka Polski U18 na 3000 m, czy Zosia Tomczyk, posiadaczka najlepszego w historii wyniku na 200 m na hali w kategorii U16. Stypendyści Programu „Wybiegaj w Przyszłość” będą obecni w Poznaniu i z nimi również będzie można się spotkać i zmierzyć na bieżni.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz