POZnań

Ostatnia wycieczka linią H

Tramwaj Carl Weyer pierwsze tramwaje  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W niedzielę, po raz ostatni w tym sezonie wyruszy linia H. Tym razem wagon silnikowy Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer pojedzie – z uwagi na prace w centrum miasta – pojedzie zmienioną trasą: z Gajowej przez Kaponierę, most Dworcowy, Wierzbięcice na rynek Wildecki i dalej Górną Wildą przez most Dworcowy i Kaponierę do Gajowej.

Wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Odbudowany wagon z 1898 roku już w najbliższą niedzielę będzie jeździł na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym Carl Weyer (takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku). 

Tramwaj linii H wykona kursy po trasie: Gajowa/Stare ZOO – Zwierzyniecka – Roosevelta – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Matyi – Roosevelta – Zwierzyniecka – Gajowa/Stare ZOO.

Pasażerowie będą zabierani jedynie do zapełnienia miejsc siedzących. Tramwaj nie będzie zatrzymywał się na przystankach pośrednich – po drodze nie będzie więc możliwości wsiadania, czy wysiadania. Przystanek Gajowa/Stare ZOO będzie przystankiem początkowym i
końcowym.

Odjazdy o tych samych godzinach co linia 0, czyli o 11:10, 12:20, 13:20, 15:10, 16:20.

Na linii historycznej obowiązuje taka sama taryfa jak na liniach turystycznych.

W weekend można skorzystać również z przejażdżek liniami turystycznymi 0 i 100, a w sobotę – również 102. Zgodnie z harmonogramem, na linię turystyczną 0 w sobotę wyjedzie tramwaj GT8, a w niedzielę GT6. Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały – zarówno na sobotę, jak i niedzielę – Ikarus 280 oraz DAF. Na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie Ikarus 260.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz