POZnań Sport

Osiedlowy trener na wakacje!

Trener osiedlowy  Foto:

Przez całe wakacje uczniowie poznańskich szkół mogą trenować pod okiem studentów – trenerów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w ramach projektu Trener Osiedlowy AWF. Zajęcia prowadzone są za darmo każdego dnia na 20 boiskach Poznania.

Kolejna, czwarta już edycja projektu ruszyła w połowie maja. W tym roku trenerzy prowadzą zajęcia na 20 a nie jak w poprzednich latach na 30 boiskach. Wszystko, przez oszczędności i mniejszą  dotację z Urzędu Miasta Poznania, który od początku program sponsoruje.

Trener osiedlowy

– Niestety nie udało się utrzymać dotychczasowej liczby boisk, pomimo dużej frekwencji na zajęciach. Obniżenie dofinansowania postawiło nas przed wyborem albo zmniejszenia liczby boisk albo zmniejszenia ilości godzin na dotychczasowej liczbie boisk – mówi Szymon Rakowski, jeden z koordynatorów programu. – Wybraliśmy pierwszy wariant, gdyż trudno byłoby zachować charakter programu, prowadząc go na przykład raz czy dwa razy w tygodniu – dodaje Rakowski.

Koordynatorzy projektu liczą, że uda się uzyskać dodatkowe dofinansowanie. – Złożyliśmy kilka wniosków do różnych instytucji. Liczymy, że uda się zdobyć dodatkowe pieniądze na nasze działania – mówi Tomasz Wudarski, Kierownik Projektu. – Jesteśmy już pewni, że projekt zostanie dofinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dzięki czemu między innymi pod koniec wakacji blisko 150 dzieci najaktywniej biorących udział w zajęciach wybierze się na darmowy obóz sportowy do ośrodka AWF w Chycinie (woj. lubuskie).

Projekt Trener Osiedlowy AWF jest realizowany w Poznaniu od 2009 roku. W czasie przeszło 3 laty pracy na boiskach w zajęciach wzięło udział około 6 tysięcy dzieci. Dokładny plan jak również mapa boisk, gdzie zajęcia się odbywają dostępny jest na stronie programu pod adresem www.trener.awf.poznan.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz