K U L T U R A

Oryginalne obrazy w Urzędzie Miasta

Praca Jakuba Czecholińskiego  Foto: Szkoła Zawsze Razem

Obrazy Jakuba Czecholińskiego ucznia szkoły „Zawsze Razem” charakteryzują się niesamowitą dynamiką formy i dojrzałym wyczuciem koloru. Ze względu na ograniczone możliwości motoryczne, młody twórca wypracował indywidualną technikę malowania, a jego prace powstają bez użycia pędzli. Wystawę prac młodego artysty oglądać można w gmachu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim.

Jakub CzecholińskiTwórczość Jakuba Czecholińskiego jest formą Jego wypowiedzi, kontaktu z otoczeniem, wyrażania emocji. Wystawa udowadnia, że osoby dotknięte niepełnosprawnością są pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa i mogą być wartościowymi twórcami kultury. Jeden z jego obrazów Jakuba trafił na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i został wylicytowany w styczniu.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie „Zawsze Razem”, które od 11 lat działa m.in. na rzecz zapobiegania wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami. Nad wydarzeniem patronat objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Kultura jest dla nas obszarem integracji, który wykorzystujemy w pracy z dziećmi i młodzieżą. Integracja to przede wszystkim włączanie w te obszary funkcjonowania społecznego, które dostarczają poczucia spełnienia, akceptacji, dają możliwość osiągnięcia sukcesu i uznania – mówi Lidia Koralewska, kuratorka wystawy i opiekun artystyczny.

Praca Jakuba Czecholińskiego

Użyte w artykule zdjęcia: Szkoła Zawsze Razem

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz