Orlik w Luboniu gotowy

lubon orlik 2  Foto:

Symboliczne przecięcie wstęgi przez Zastępcę Burmistrza Miasta Luboń, Rafała Marka zainaugurowało działalność kompleksu boisk sportowych zrealizowanych w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”

lubon orlik 2

Oficjalne otwarcie odbyło się w obecności władz rządowych, wojewódzkich, samorządowych, przedstawicieli środowiska sportowego i mieszkańców miasta nastąpiło poświęcenie i oddanie do użytkowania obiektu  zrealizowanego w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Na kompleks dwóch nowoczesnych boisk sportowych składa się boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne – do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz budynek sanitarno – szatniowy. Teren zespołu boisk został ogrodzony i zagospodarowany poprzez budowę ciągów komunikacyjnych wraz z zielenią. Zainstalowane oświetlenie pozwoli na wykorzystanie obiektu w porze wieczornej.
Boisko powstało w ramach rządowego programu zakładającego budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w każdej gminie na terenie całego kraju. Od marca 2010 roku na lubońskim „Orliku” będzie realizowany  program trenera osiedlowego, wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć pod okiem specjalisty.

lubon orlik 1
W ramach umowy z  Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Miasto Luboń uzyskało dofinansowanie w wysokości 666 tysięcy zł, co stanowi ok. 60 % kosztów inwestycji.
„Jestem przekonany o celowości tej inwestycji, a efekty naszego działania ocenią przede wszystkim dzieci i młodzież, które będą korzystać z lubońskiego obiektu, poinformował Zastępca Burmistrza Miasta Luboń, Rafał Marek”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz