POZnań

Olimpijskie zmagania na terenie Poznania

Olimpijska Gra Miejska  Foto: POSiR

W rodzinnej olimpijskiej grze miejskiej organizowanej przez POSiR udział wzięło ponad 60 zawodników, podzielonych na kilkuosobowe zespoły. Najmłodszymi uczestniczkami gry były 2-letnia Ula oraz jej o 2 lata starsza siostra Zosia, które przyszły ze swoimi rodzicami.

Olimpijska Gra MiejskaW pierwszej części zespoły musiały znaleźć kilka punktów zlokalizowanych w pobliżu Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. W każdym punkcie na uczestników czekało zadanie, za którego zrealizowanie otrzymywali punkty.

Wszystkie konkurencje miały nawiązywać do konkurencji olimpijskich. Zwłaszcza tych, w których reprezentanci Polski będą walczyć w Rio de Janeiro o medale. Jedną z nich było kajakarstwo.

Do drugiego etapu awansowały 4 drużyny – 3 z największą ilością punktów po pierwszym etapie oraz jedna z tak zwaną „dziką kartą”, wylosowaną spośród pozostałych zespołów. W finale do rozegrania były 3 konkurencje – bieg na 100 metrów, pchnięcie kulą oraz łucznictwo, za które przyznawane były punkty.

W ten sposób wyłoniono zwycięzców, jednak wszystkie drużyny zostały nagrodzone wejściówkami na poznańskie obiekty sportowe oraz sportowymi gadżetami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz